A tréning szervezői a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség és a Nagykárolyi 1-es Számú Napköziotthon voltak. Az előadások témája “Az outdoor tevékenységek szerepe az óvodai nevelés hatékonyságának növelésében”. A módszertani tevékenységen Héb Ildikó óvodavezető és Rákosi Réka kisebbségért felelős tanfelügyelő köszöntötte a résztvevőket.
Ezt követően szakmai tapasztalatcsere következett. Megismerhettük azokat a módszereket, eljárásokat, tevékenységi formákat, melyeket a pedagógusok gyakorlatba ültetettek az adott témában a saját tevékenységeik vagy projektjeik során. A dolgozatokat bemutató pedagógusok ugyanakkor kiemelték, hogy az óvodás korú gyermekek egészség- és mozgásfejlesztése kiemelt feladata az óvodai nevelésnek.
“Az outdoor tevékenységek során fejlesztett motoros képességek a kognitív funkciók fejlődése mellett az egészségi állapotra is pozitívan hatnak. A rendszeresen, hosszabb ideig szabadban végzett aktivitás során a szervezet alkalmazkodik a környezeti tényezőkhöz, melynek egyik következménye a szervezet ellenállóképességének erősödése. A spontán és az irányított outdoor tevékenységek elősegítik a tapasztalás útján történő mozgástanulást, a koordinációs és a kondicionális képességek fejlődését. A tevékenységek során a gyermekek megtanulják az időjárásnak megfelelő öltözködést, a természet tiszteletét, a játékok alkotását a természet segítségével”.
Sokoldalú volt a téma megközelítése, az óvó nénik olyan komolysággal készültek a bemutatóra, mint a gyerekek a játékra. Színvonalas dolgozatokat mutattak be: Alt Enikő, Baumgartner Ildikó, Csizmár Katalin, Dull Noémi és Sebestyén Júlia, Czier Hajnalka, Holló Éva, Lucaciu Kinga, Müller Kinga, Sopronyi Orsolya. A kiértékelő részben elmodták, hogy új ötletekkel gazdagodtak, és szerintük a szakmai fejlődés egyik alappillére a tapasztalatcsere.
A tanfelügyelőség képviselője és módszertani központ vezetője további kitartó, eredményes munkára biztatta a résztvevőket.